Okolica stajni

Nekla-leżące w niewielkiej odległości od obiektu miasto.Pierwsze wzmianki o Nekli siegaja 1405r, a o prawach miejskich Nekli mówiono już w latach 1700-1774. Na stałe prawa miejskie Nekla posiada od 2000r. Przez miasto przebiega droga krajowa nr 92, w oddalonej o kilkanaście kilometrów Wrześni znajduje sie węzeł autostrady A-2. Przez gminę przebiega również trasa kolejowa Berlin - Moskwa. Bliskie sasiedztwo Nekli gwarantuje doskonały i szybki dojazd do obiektu.
Najciekawszym miejscem w mieście jest kościół neoromański z kopułą, wybudowany w 1900 roku. W 1749 roku wybudowano drewniany kościół ufundowany przez właściciela miasta kasztelana krzywińskich Franciszka Odrowąża Wilkońskiego. Na miejscu drewnianej świątyni, w 1899 roku rozpoczęła się budowa  kościoła parafialnego p.w. św. Andrzeja. Jego konsekracja odbyła się 21.06.1901 roku. Ze starego kościółka przeniesiono m.in. trzy barokowe ołtarze, ambonę, rokokową chrzcielnicę.
 
W bardzo bliskim sąsiedztwie stajni okazałe dęby - pomniki przyrody
Jeden z nich, Wyssogota, o obwodzie 395 cm znajduje się przy zabudowaniach,niedalego drogi dojazdowej.  Dwa pozostałe, Sławęta i Bardszczyn, o obwodach 384 i 446 cm- pod lasem. Są to cenne pozostałości występujących tu niegdyś grądów środkowoeuropejskich.
 
Założenie parkowo-dworskie w Podstolicach z końca XIXw. W parku o powierzchni 2 ha możemy podziwiać dwór neoklasycystyczny z ok. 1890r., zbudowany przez H. Kierskiego. Swoją świetność zawdzięcza obecnym właścicielom Annie i Andrzejowi Kareńskim, którzy organizują tutaj wydarzenia towarzyskie i kulturalne. W parku możemy zobaczyć spacerujące pawie, białe daniele oraz strannie pielęgnowane rośliny.
 
Kościół poewangelicki w Nekielce konsekrowany 8 października 1884r. Już w 1754r. istniał w tym miejscu drewniany dom modlitwy dla miejscowych olędrów. Obecnie kościół jest własnością
Państwa Kareńskich i jest miejscem organizacji wielu koncertów.
 
Rezerwat Krajobrazowy Okrąglak w jego obrębie zespoł leśnych jezior: J. Ósemka, J. Ully, J. Cyganek, J. Baba i J. Okrąglak 
 
Rezerwat archeologiczny w Grodziszczku pozostałości dawnego gródu z początków państwa polskiego. Zachowały się fragmenty zabudowań: obronnych oraz pozostałości romańskiej światyni
 
Dla spragnionych alternatywnej metody aktywnego wypoczynku trasa rowerowa „Szlakiem osadnictwa olęderskiego” Została wytyczona w 2005 r. z okazji jubileuszu 600-lecia Nekli. Dobrze oznakowane w terenie jak i na tablicach informacyjnych trasy moga urozmaicić czas,tym wszystkim którzy nie są zwolennikami podziwiania świata z końskiego grzbietu.
Leśne ścieżki stanowia także doskonałe miejsce do spacerów, biegania nordick-walking. Sezonowo możemy zbierac jagody, jeżyny i grzyby, w które obfituja okoliczne lasy.
Dla osób zafascynowanych fotografią polecamy okoliczne tereny gdzie gniazduja żurawie, bociany, wprawne oko wypatrzy sarny, jelenie i łanie oraz drobniejszą zwierzynę leśną.
 
 
Żrodło- oficjalna strona Miasta i Gminy Nekla.